תכנון חדר אמבטיה

לכל המאמרים
בחדר האמבטיה מבלה כל אחד מבני הבית כל יום, אך למרות זאת רבים נוטים להזניח אותו ולא להשקיע זמן ומאמץ בתכנון נכון של חדר הרחצה. הדבר יכול להוביל לא רק לחסרון אסתטי של החדר, אלא גם לבעיות תחזוקה כאלו ואחרות. אז אספנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לתכנן את חדר האמבטיה שלכם בצורה נכונה ונבונה.
 
תכנון חדר אמבטיה


תכנון צבעים ותאורה


כידוע, אחד הדברים המשפיעים ביותר על נראותו של כל חדר, הוא הצבע והתאורה. לכן, כשלב ראשון בתכנון חדר האמבטיה שלכם,  כדאי להבין מהו הצבע הדומיננטי שתרצו עבור החדר, אחד שיתאים ליתר הבית או דווקא אחד שישבור את העיצוב הכללי של הבית וייתן לחדר את המראה היחודי שלו. לאחר מכן תכננו את התאורה אשר תתחלק  לתאורה כללית ותאורה מקומית. כך, תספק התאורה הכללית אור (מומלץ רך ועדין) לכל חדר האמבטיה, אשר ישרה אווירה רגועה בחדר הרחצה שלכם. התאורה המקומית מטרתה ליצור אור ממוקד באיזור המראה והכיור, ומומלץ כי תהיה מסביב למראה משני צדדיה ובגובה הראש, ולאו דווקא מעל המראה, דבר אשר יוצר בדרך כלל צלליות על הפנים ומעניק להן מראה לא מחמיא במיוחד כאשר מביטים במראה.

אוורור חדר הרחצה


בחדר לח, רטוב וחם כמו חדר האמבטיה, חשוב מאוד כי יהיה בנמצא פתרון אוורור כזה או אחר, על מנת למנוע הצטברות של ריחות או טחב ולחות בקירות ובמקומות אחרים. הפתרון הקל ביותר הוא כמובן חלון, אך לעתים הדבר אינו מתאפשר מכיוון שאין קיר חיצוני בחדר האמבטיה. הפתרון למצב כזה הוא תעלת אוורור, אך יש לדאוג למאוורר חזק מספיק אשר יוכל לשאוב את האוויר הלח והחם מתוך חדר הרחצה. פתרון טוב נוסף יכול להיות חלון תקרה (סקיילייט) אשר יספק את האוורור הנחוץ לחדר, בנוסף לתאורה טבעית.

חיפוי קירות אמבטיה עד התקרה


חיפוי קירות אמבטיה עד התקרה – האם זה משתלם?


בעת בחירת החיפוי לקירות האמבטיה, כדאי לבחור סוג קרמיקה או שיש בצבעים ובדוגמה נעימה לעין, שלא תימאס עליכם במהרה. אחרי הכל, חיפוי לאמבטיה הוא לא דבר שמחליפים באופן תדיר. בנוסף, חשוב לזכור כי לא חייבים לבצע חיפוי קירות אמבטיה עד התקרה, מכיוון שאין הדבר אומר שהקיר שלכם יהיה פגיע ללחות – ישנם חומרים דוחי לחות אשר תוכלו להשתמש בהם על הקירות, ובכך לחסוך מעט מכמות החיפוי הנדרש. אחת הסיבות לחיפוי קירות אמבטיה עד התקרה היא עיצובית בלבד.

בחירת ארון אמבטיה מעוצב לאמבטיה


בזמן תכנון חדר אמבטיה, אי אפשר שלא לדבר על בירה של ריהוט וביניהם ארונות אמבטיה. יש לבחור היטב את ארון האמבטיה לפי השפה העיצובית של החדר ולפי חלל החדר. כך שיתקבלו פרופורציות נכונות של עיצוב. חשוב לציין כי היום יותר מתמיד, ניתן להתקין ארונות אמבטיה בשיטת עשה זאת בעצמך.

מאמרים נוספים:

קולקציית GEO
אריחים מרחבי העולם
קולקציית חיפוי Old Jaffa
קרמיקה לחיפוי קירות

קולקציית Village