כל מה שרציתם לדעת על תחזוקת הרצפה שלכם

לכל המאמרים
בין אם זה פרקט או ריצוף, בין אם אבן טבעית או קרמיקה, הרצפה היא שחקן מרכזי בעיצוב המרחב. מאחר והיא מכסה את שטח הפנים הגדול ביותר של הבית, ככזו יש לה השפעה לא מבוטלת על המראה והאווירה שבו, והקפדה על בחירה של ריצוף איכותי ברמה הגבוהה ביותר היא בחירה ראויה, שלא לומר מתבקשת.
 

החלפת ריצוף בבית


החלפת הריצוף של הבית היא פרויקט בסדר גודל רציני מאד, הן מבחינת היקפיו והן מבחינת עלויות של פרויקט כזה, מה שהופך אותו לפרוצדורה שעושים לעיתים רחוקות, אחת לכמה שנים טובות לפחות, כשיש אפשרות לפנות את הזמן והכסף הנדרש, והחשוב מכל – להיערך למשמעויות התפעוליות של שיפוץ מסוג כזה בבית. עד אז, ולא משנה באיזו תדירות אנחנו נהנים להחליף את הריצוף של הבית, נוכל ליהנות מאד אם הרצפה שישנה תראה כמו חדשה. אז אם גם לכם חשוב לשמור על בית למשעי בין השיפוצים וכבר הבנתם שלרצפה יש תפקיד מכריע על איך שנראה הבית כולו, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על רצפה שמורה, מטופחת וכמו חדשה לאורך זמן.
 

טיפים לשמירה על הריצוף


את הנעליים תשאירו בחוץ 

אריסטוקרטי או סיני? מה טוב! אנחנו הולכים עם הנעליים בחוץ ואוספים איתם את כל הזוהמה שאותה מכניסים לבית כשאנחנו נכנסים אליו עם הנעליים. בבית אנחנו גם מסתובבים יחפים, בכל זאת ישראל וחם וזה כייף להיות יחפים. מעבר לכך שהלכלוך שאנחנו מכניסים עם הנעליים מזהם את הרצפה, הוא מזהם את כפות רגלינו היחפות, שאיתן אנחנו נכנסים גם למיטה אחרי זה. שלא לדבר על זה שסוליות של נעליים מסוימות יכולות לשרוט ריצוף ואפילו די בקלות...בקיצור, נעליים של חוץ נשארות מחוץ לבית, ובתוך הבית, ברגליים חשופות או נעלי בית שיבטיחו סביבה ביתית סטרילית, נעימה ורצפה נקייה כל הזמן.
 

תתרגלו לא לגרור 

לא משנה מאיזה חומר הרצפה שלכם עשויה, גרירה עליה בסופו של דבר תזיק לה. בין אם אתם גוררים רהיטים בשביל הספונג'ה, את הכיסא כדי להתקרב לשולחן, או רגליים בזמן שלרגליכם נעליים בעלות סוליה קשיחה. תתרגלו לא לגרור, זה גם יותר מנומס וגם שומר על הסביבה.
 

התאימו חומרי ניקוי  

חומרי ניקוי יעילים הם לרוב חומרים כימיים. מי שהתרגל לשטוף את הרצפה עם חומרים טבעיים וזה עובד לו, מה טוב, אבל רובינו רגילים לשטוף את הרצפה עם סבון שאנחנו מאמינים בו, כזה שינקה כמו שצריך. הקפידו להתאים את סבון הרצפה לסוג החומר. ישנם היום חומרים ייעודיים שמתאימים לפרקט, אחרים לאבנים טבעיות, לקרמיקה וכן חומרי ניקוי לסוגי ריצוף נוספים.
 

תחדשו את הרצפה שלכם

 ישנן דרכים שונות לחדש את הריצוף, כמעט על כל חומריו. ישנם אריחים שניתנים לשיוף. במקרה כזה באמצעות השיוף נחשפת שכבה חדשה לחלוטין של החומר מה שמניק לרצפה מראה חדש לחלוטין. כמובן שלאחר השיוף מצפים את החומר שמעניק לו גימור ויזואלי והגנה. ישנם חומרים שלא ניתן לשייף, אבל ניתן ללטש ולצפות בחומר מגן מה שיעניק מראה חדש וזוהר לחומר.
 
לסיכום, כדאי לעשות בחירה של שמירה על החומר. הבחירה הזאת מורכבת מהרבה החלטות קטנות שיחד יאפשרו לכם ליהנות ממראה חדש לאורך כל חייו של הריצוף שלכם. עם זאת, תנו לעצמכם להתחדש מעת לעת. שינוי הוא חלק מהשגרה שלנו ולא רק מתוך הצורך לחדש, לפעמים אנחנו צריכים פשוט שונה, וגם את זה כדאי לזכור.
 

תוכן שעשוי לעניין אותך:
 

המדריך לבחירת ריצוף לבית
ריצוף 80/80 או 60/60 - מה כדאי לבחור?
מחיר קרמיקה למטר
קטלוג מוצרים של סטודיו קרמיקה