שיפוץ ועיצוב חדר האמבטיה

לכל המאמרים

המדריך לשיפור חדר האמבטיה


חדר האמבטיה, מעצם טבעו ואופיו, עלול לאבד די מהר ממראהו החדיש. האטמוספרה בחדר האמבטיה מזמינה פטריות ואבנית ובהעדר תחזוקה קפדנית ושוטפת החלל מתבלה די מהר. שיפור פני מרחב זה לעומת זאת לא מהול במוטיבציה רבה, לרוב, וזאת משום שידוע לכל ש, אלא אם כן מדובר על דירה חדשה או לאחר שיפוץ יסודי, שיפוץ חדר האמבטיה יהיה כרוך ככל הנראה בטיפול בתשתית ובכך נמנעים מביצוע כל שיפור שהוא.

ראשית, זה המקום לציין שאם התשתית זקוקה לתיקונים או החלפה, זה יהיה לא יותר מדחיית הקץ הבלתי נמנע, ובמקרים שכאלה יפה שעה אחת קודם, שכן במידה וחלילה תיווצר נזילה, או חמור מזה, פיצוץ… גודל הנזקים יהיה חמור יותר ואיתו גם עלויות התיקון והשיקום.

עיצוב חדר אמבטיה


לעומת זאת יש כמה דברים שאפשר לעשות בעיצוב חדרי אמבטיה מבלי להגיע לשינויים מהיסוד ובכל זאת להעניק לחדר האמבטיה מראה מחודש ומרענן, אווירה נעימה ואיתה- איכות חייב גבוהה יותר בבית.

  • ניקוי יסודי ותחזוקתו- נתזי טיפות, אבנית, כתמים ופטריה, המצטברת במיוחד על הרובה בחיבורים של הקרמיקה, על הקירות ובמסילת המקלחון. תחזוקת הניקיון השגרתית לרוב לא מספיק יסודית כדי להסיר את הלכלוכים במקומות הקשים, וגם אם לא קופץ לעין, הוא מצטבר ומעיב. ניקיון יסודי ותחזוקתו יאפשרו להסיר את כל הלכלוך העיקש שמצטבר בחדר האמבטיה ואוטומטית יעניקו מראה טוב יותר. 
     
  • קרמיקה לאמבטיה- לשנות את פני חדר האמבטיה כולו, מבלי לעשות שיפוץ מאסיבי, אפשר לעשות רק באמצעות התקנה של חיפויים מקרמיקה לאמבטיה או חידוש של זו הקיימת, מה שיאפשר לשנות לחלוטין את פני המרחב ואיתו את התחושה והאווירה ששרויה בו. 
     
  • פתרונות אחסון- שימוש בפתרונות אחסון וחידוש אלה הקיימים יעניקו ממד חדש של אסתטיקה ונוי לחדר האמבטיה ויוסיפו נעם מבלי שיהיה צורך לשנות יותר מדי. בחירה של פתרונות אחסון מעוצבים תוסיף שיק וסגנון לאווירה.
לסיכום, שיפוץ חדר אמבטיה לא חייב להיות פרויקט המאה, ולא חייבים לחיות עם מה שיש כשכמה פעולות פשוטות יכולות לשנות את המצב מהקצה אל הקצה. החלפת אריחי קרמיקה לאמבטיה, שמירה על שגרת ניקיון יסודית ושילוב של פתרונות אחסון מעוצבים ישנו את חדר האמבטיה בן רגע.

חדר אמבטיה מעוצב


דוגמאות לחיפויי קרמיקה המתאימים לאמבטיה:


קולקציית TLV
חיפוי קרמיקה GEO
חיפוי טרנדי מחוספס Concrete
קולקציית Dejavu
קולקציית Onyx

דפים וכתבות נוספים בנושא:


כלים סניטריים לשירותים, מטבח ואמבטיה
ברזים
ארונות אמבטיה
בחירה נכונה של קרמיקה לאמבטיה

קרמיקה לחדר האמבטיה
האם יש הבדל בין אריחי קרמיקה לחדר אמבטיה ולמטבח?
מקלחון או אמבטיה?