איך בוחרים קרמיקה לחדר האמבטיה

לכל המאמרים

חדר האמבטיה הנו מקום אינטימי וככזה עליו להיות מקום שליו ונינוח, אנו מבלים בו את הדקות הראשונות לאחר היקיצה ואת הדקות האחרונות לפני השינה, רבים רואים בחדר האמבטיה מפלט משעות היום המלחיצות. חדר השירותים והאמבטיה צריך להיות פונקציונאלי מצד אחד ובעל סגנון עיצובי מצד שני, עם אריחי קרמיקה יפים ומעוצבים בחיפוי מתאים לקירות, שהרי נעים יותר להיכנס לחדר שירותים או אמבטיה מעוצבים מטופחים ומזמינים. חדרי השירותים והמקלחת מעצם ייעודם צריכים להיות עמידים בפני נזקי מים ורטיבות. מסיבה זו חשוב לבחור אריחי קרמיקה שעמידים בפני נוזלים ואינם סופחים אותם. תחושת הניקיון בחדר האמבטיה מציעה גם משהו מרגיע. להשלמת ההנאה מהשהייה בחדר האמבטיה יהיה זה רק טבעי להתאים את עיצובו להלך הרוח בו אתם מעוניינים.


קרמיקה לחדר האמבטיה

 


העיצוב מגיע לחדר האמבטיה


 
בעבר ההשקעה בעיצוב הבית נעשתה בעיקר במטבח, בסלון ובחדרי השינה. בשנים האחרונות ניתן לראות שימת דגש גם על עיצוב בחדרי השירותים והמקלחות והכנסת טרנדים אופנתיים גם אליהם. חדרי האמבטיה מושקעים מאוד וכוללים כלים סניטריים מעוצבים לצד אריחי קרמיקה גדולים בסגנונות שונים. מכלול הצבעים והאלמנטים המרכיבים את החדר הוא בקונספט אחיד עם אביזרים משלימים רלוונטיים, שיוצרים חווית שימוש מהנה ואטרקטיבית. בין אם מדובר על עיצוב יוקרתי, עיצוב נקי ושמרני, עיצוב המקרין חמימות מפנקת, או כל סגנון אחר אשר בו תרצו להקיף את עצמכם, ואשר יוכל להעשיר את חווית הרגיעה של חדר זה.


בחירת הקונספט העיצובי המתאיםסגנון חדר האמבטיה כולל חומרים מגוונים, עיצוב תאורה מחמיא, אריחי קרמיקה גדולים ומעוצבים, ברזים וכיורים דקורטיביים ועוד. הדגש אינו רק על הוספת האלמנטים אלא על תכנון מראש של קונספט עיצובי כולל אשר ייצור את האווירה עליה אתם חולמים בחדר האמבטיה שלכם. כך למשל, אפשר לעצב את חדר האמבטיה שייראה כמו בית מרחץ רומי, במראה אלגנטי מודרני, מראה כפרי או בכל סגנון אחר. אפשר להיעזר במגזינים לעיצוב ובמדריכים בכדי לקבל השראה לרעיונות משלכם. מומלץ להשקיע באריחי קרמיקה כיוון שהם בולטים ביותר בחדר האמבטיה. תוכלו לעיין בתיק עבודות עיצוב פנים בכדי לקבל רעיונות.

חיפוי קרמיקה לאמבטיה

שימוש נכון בתקציב


בכל בית ישנו תקציב מוגדר לעיצוב חדר האמבטיה והשירותים. במקרים רבים אין יכולת תקציבית להזמין חדר אמבטיה חדש קומפלט מהקטלוג לכן, עבור רבים הדרך האולטימטיבית להוספת סגנון ייחודי ומראה נעים ורענן לחדר האמבטיה הוא באמצעות אריחי קרמיקה. בדרך זו ניתן לרענן משמעותית את מראה החדר וליצור בו אווירה נעימה וחמה מבלי להיגרר לחריגות מהתקציב. ישנו מגוון אריחים בצבעים וגוונים מיוחדים המשולבים בחומרים איכותיים, כך שתמיד ניתן להתאים בין האריח הקרמי לצבע השיש של הכיור או הארונות ולצבעים של האלמנטים האחרים בחדר האמבטיה.
היות ומדובר במראה הכללי של החדר, ולא בפריט זה או אחר, ההשפעה היא נרחבת ולא לנקודתית. בחירה בעיצוב נועז או בחירה בעיצוב סולידי אשר השפעתו בולטת בעיקר על משטחי קיר או ריצוף נרחבים ישפיעו רבות על הרגשתכם בחדר.

אולם לפני שאתם בוחרים בסגנון הקרמיקה, וודאו את רמת האיכות. קרמיקה איכותית, ובמיוחד באמבטיה, היא משהו שאין ברצונכם להתפשר עליו, שכן אתם עלולים למצוא את עצמכם מחליפים את חדר האמבטיה פעמים רבות משתכננתם.

בזמן קניית אריחי קרמיקה עודפים, חשוב להוסיף בין חמישה לעשרה אחוז מעבר לנדרש, כיוון שבמהלך הריצוף אריחים נוטים להישבר. עודפי ייצור גם הם אופציה, אך חשוב לזכור שלעיתים המלאי הקיים אינו מספיק לנדרש ויש לקבל החלטה מהירה. 

קרמיקה לאמבטיה

עוד על קרמיקה לאמבטיה:
קולקציית חיפויים לאמבטיה ולמטבח
כלים סניטריים לאמבטיה
על גרניט פורצלן
ברזים לאמבטיה
ארונות אמבט