קולקציית TLV – נוסטלגיה תל אביבית בעיצוב עכשווי

לכל המאמרים
טיול רגלי ברחבי תל אביב יכול לספק אינספור מקורות להשראה לאמנים ומעצבים. העיר התוססת היא תמהיל מיוחד של סגנונות מגוונים: שווקים צבעונים, דירות באוהואס, חוף ים זהוב, גורדי שחקים – כל מבט חטוף שונה מקודמו. קולקציית TLV של סטודיו קרמיקה, מצליחה לתפוס את המורכבות המיוחדת של העיר בסדרת אריחי קרמיקה יפיפייה. רבים מן האריחים הינם מעוטרים, כרפרנס לאריחים המיוחדים בתל אביב הישנה, אך בעלי טוויסט אלגנטי ומודרני, ההולם היטב את תל אביב האורבנית והעכשווית. השילוב המעניין הניב קולקציה המחברת בין תקופות וסגנונות, ויוצרת מראה מיוחד במינו.

קולקציית קרמיקה TLV - תל אביב האורבנית


זיכרונות מתל אביב של פעם


אחד מהמאפיינים העיצוביים של תל אביב בראשיתה הינו המרצפות המעוטרות. אריחים מיוחדים אלו, שלרוב מתאפיינים בדפוסים גיאומטריים וצבעים עזים, נמצאו בבתים פרטיים, במשרדים ובמגוון מבנים בעיר. סגנון העיצוב הייחודי עשה את דרכו לארץ מאירופה, ובלט במיוחד בתקופת הטמפלרים. במהרה, המראה התפשט ברחבי תל אביב, ובהמשך אף נפתחו בה מפעלי אריחים מעוטרים תוצרת הארץ. כיום, המרצפות הצבעוניות לא רק נחשבות לסמל היסטורי, הן זוכות גם לתהילה מתחדשת. קולקציית TLV מצליחה להביא את האריחים המעוטרים חזרה לקדמת הבמה, תוך שמירה על סגנון מעודן אשר משתלב היטב גם בבתים המודרניים ביותר. מראה האריחים על רצפת החדר או כחיפוי לקיר, מצליח להחיות כל חלל ולשוות לו שיק רטרו מסקרן.

קולקציית TLV - אריחים מצויירים גוונים כחול כתום
 

גוונים של טבע אורבני


ניתן להבחין בהשראה שהתקבלה מתל אביב גם כשמסתכלים על הצבעים השולטים בקולקציה. מצד אחד, ברור לכל שמדובר בעיר עסקים מודרנית. תל אביב נחשבת ללב הכלכלי של מדינת ישראל, והדבר ניכר בריבוי המשרדים, הבניינים רבי הקומות ומרכזי העסקים. לכן, לא מפתיע שאחד הצבעים הבולטים בקולקציית TLV הוא הצבע האפור על גווניו, אשר מאפיין את הסביבה האורבנית. עם זאת, תל אביב נודעת גם בחופי הים המרהיבים שלה, אשר הופכים אותה לעיר חוף תוססת המושכת אליה תיירים רבים. מראה החול והים ניכר היטב בקולקציה, המתהדרת גם בגווני כחול, חום וכתום. בכך, מצליחה קולקציית TLV לשלב בין מראה מהוקצע ומודרני, לבין צבעוניות ורעננות. זאת, ממש כמו תל אביב עצמה.

קולקציית TLV - קרמיקה גווני אפור


לצפיה בקולקציית TLV

קולקציות חיפוי קרמיקה נוספות שיכולות לעניין:

קולקציית Old Jaffa
קולקציית Nostalgia
קולקציית Playground