עלות שיפוץ דירה - כמה באמת עולה לשפץ בית?

לכל המאמרים
אז החלטתם שמתחשק לכם להתחדש, אתם רוצים לשפץ את הבית, או חלקים ממנו, אבל אין לכם מושג מאיפה להתחיל. רוב בעלי המקצוע ינחו אתכם לנקודת התחלה אחת – התקציב. אז כמה באמת עולה לשפץ בית ולאיזה תקציב עליכם להיערך?
 

שיפוץ דירה: עלויות ומחירים

קשה לדבר על מחירים מדויקים בכל הנוגע לעלות שיפוץ דירה, מכיוון שכל דירה דורשת סוג אחר של עבודה, המשתנה בהתאם לגודל, לטעם האישי וכמובן לתקציב. באופן כללי, כשמדברים על שיפוץ דירה, עלויות השיפוץ והמחירים נעים בין עשרת אלפים ₪ (לעבודות מינוריות וקוסמטיות בעיקר) ועד למאות אלפי שקלים, כאשר יש צורך בשיפוץ אינטנסיבי יותר הכולל פירוק, החלפה והרכבה מחדש של חלקים נבחרים בבית.
 

איך להגדיר תקציב לשיפוץ דירה?

כאמור, בשיפוץ דירה עלויות הן גולת הכותרת ולכן, חשוב מאוד להגדיר מראש מסגרת הנוחה לכם מבחינה כלכלית, כזו שלא תכביד עליכם ותכניס אתכם לסיכון מיותר. לאחר שהגדרתם את הסכום הכללי, הנה כמה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון, לפי הסדר:
  1. עברו חדר חדר בבית וכתבו איזה שיפוץ נדרש שם וכמו כן, מה היקף שיפוץ הבית. בדרך כלל, החדרים העיקריים הזקוקים לשיפוץ בבית הם חדר האמבט, המטבח והשירותים, משום שהם כוללים שורה של מרכיבים הנוגעים לנוחות והבטיחות היומיומית.
  2. עשו לעצמכם סדר עדיפויות, כשכמובן, שימו את הדגש על מוטיבים הנוגעים לנוחות ובטיחות.
  3. אל תהססו להכניס לרשימה השקעות חכמות לטווח הארוך. בכל זאת, שיפוץ דירה לא עושים כל יום.
כמו כן, זכרו כי שיפוצים מהיסוד עולים יותר משיפוצים קוסמטיים למיניהם בד"כ, סוג השיפוץ יהווה חלק משמעותי בחישוב התקציב הסופי. לפניכם כמה דוגמאות לטווחי עלויות בסוגי שיפוצים שונים.
 

עלות שיפוץ חדר אמבטיה

חדר האמבטיה מכיל כאמור, חלקים רבים יחסית שיש להתחשב בהם: צנרת, ריצוף, אמבטיה או מקלחון, שירותים, קירות וכד'. נוסף על כך, יש את כל ההתאמות הנדרשות לחדר המאופיין בלחות רבה ובנטייה להתפתחות עובש. עלות שיפוץ בית ושיפוץ חדר אמבטיה בפרט, יכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים, בעוד שהחלפת ריצוף בחלק קטן, או צביעה, יכולה לעלות כמה מאות שקלים בלבד. חושבים על שיפוץ בית בזול? העלות של שיפוצים אלו כחלק מעיצוב חדר האמבטיה, יכולה להיות נמוכה משמעותית אם יש לכם מושג כיצד לבצע את העבודה בעצמכם בשיטת DIY (שיטת עשה זאת בעצמך), אומנם אם אין לכם את הידע והכלים הדרושים לביצוע עבודה זו, אולי כדאי בכל זאת להשאיר זאת למומחים, גם אם פירוש בדבר שעלות השיפוץ פעלה משמעותית.

עלות שיפוץ חדר אמבטיה
 

עלות שיפוץ מטבח

גם כאן, כאשר אתם משפצים את הבית, מחירי השיפוץ נעים בד"כ בין כמה מאות לעשרות אלפי שקלים, אולם בחדר המטבח לעיתים קרובות קיימת גמישות רבה יותר עם הריצוף, הארונות וכד'. עלות הדבקת חיפוי קיר למטבח מסוג קרמיקה יעלה בד"כ בין 150 ל-250 ₪ למ"ר. אולם, אם מדובר בהדבקת קרמיקה על קרמיקה שכבר קיימת, יש להוסיף למשוואה את פירוק ריצוף קיים, או החלפה ובנייה של ארונות וכד'. מחירי השיפוץ מטבע הדברים עולים.


שיפוץ מטבח

 

ולסיכום: האם ניתן לשפץ בית בזול?

עלות שיפוץ בית בזול הוא אתגר, אבל הוא אפשרי. נסו לחשוב מה תוכלו להוסיף או לשנות בבית מבחינה אסתטית, שלא יצריך שינוי מאסיבי, באילו חלקים שווה להשקיע יותר ובעיקר – מה ניתן לדחות אפילו לעוד שנה או שנתיים, בזמן שאולי בו יהיה לכם יותר נוח ומרווח מבחינה כלכלית.