עיצוב חדרי אמבטיה קטנים

לכל המאמרים

עיצוב חדרי אמבטיה קטנים


עיצוב חדר אמבטיה הוא החלק המועדף על אנשים רבים שבונים או משפצים את ביתם כיוון שהוא המקום אליו יוכלו להגיע אחרי יום ארוך ולאפשר לעצמם להירגע. יחד עם זאת, עיצוב חדר אמבטיה קטן יכול להיות אתגר גדול בשל הצורך לשמור על מרחב סביר ולא להפוך את החדר למקום חנוק וצפוף ולפספס את המטרה המשנית שלו – לתת לנו חצי שעה של נחת ביום.
 

בחירה בצבעים בהירים וצמצום אלמנטים לא הכרחיים


באופן טבעי, נעדיף לבחור בצבעים בהירים כדוגמת שמנת, לבן ובג' כיוון שהם יוצרים תחושת מרחב ונותנים לנו אשליה של חלל גדול. גם לצבע האור ישנה השפעה, וגוף תאורה הצמוד לתקרה ומפיץ אור לבן יקר יעזור לייצר תחושה של חלל גדול יותר. אם אתם גרים בבית עם מספר נפשות קטן, אתם לא חייבים להכניס עולם ומלואו לארונות שלכם, ולא חייבים במתקן למגבות מקופלות או סל כביסה גדול. זכרו שכל פריט אותו תוסיפו לאמבטיה, יתפוס מקום.

עיצוב חדר אמבטיה קטן
 

העדיפו ריהוט מרחף


ריהוט מרחף הוא כזה שמותקן מעט מעל הרצפה ומשאיר אותה חשופה, ובכך כמובן תורם מאוד לתחושה. ניתן להתקין ארון שלא נוגע ברצפה, בגובה של 20-30 ס"מ מעליה. אמנם תפסידו קצת מקום, אך חדר האמבטיה שלכם יראה אחרת לגמרי. אם החלטתם לשלב אסלה בחדר האמבטיה שלכם אז גם אותה תוכלו להתקין כך שהיא יוצאת מן הקיר מעט מעל הקרקע.

דחר אמבטיה קטן
 

הוסיפו מראה מלבנית וגדולה


מראות מכפילות את שטח החלל מבחינה ויזואלית וכך תורמות לתחושה של מרחב ופתיחות. מראה מלבנית ללא מסגרת תשרת את המטרה שלנו וגם תהפוך את החלל ליותר סימפטי ופחות מנוכר.
 

חיפוי


חלק גדול מהיופי של חדרי האמבטיה כיום הוא חיפוי קרמיקה שנותן את הטון העיצובי האלגנטי. גם בחדר אמבטיה קטן – אנחנו לא נרצה לוותר על זה. מומלץ להניח חיפוי במקומות המפגש עם המים כדי למנוע רטיבות, כמו מאחורי הכיור ומעל האמבטיה. כאן, תוכלו להתרשם ממגוון קולקציות של חיפוי קירות אמבטיה, לעיצוב בזרימה הרוגעת של הטבע מול הקצב האורבני של העיר. 

חיפוי חדר אמבטיה קטן


עמודים רלוונטים:

קרמיקה לאמבטיה
עיצוב גדול למטבח קטן
אריחים מצוירים למטבח ולאמבטיה
קולקציית Old Jaffa 
קולקציית Antiqueto