עיצוב גדול למטבח קטן

לכל המאמרים

עיצוב מטבחים קטנים


שיפוץ המטבח הוא סוגיה לא קלה, במיוחד בבית הישראלי, שם הלב הפועם של הבית מקבל לא מעט תשומת לב. המטבח לא חייב להיות גדול ורחב בכדי להיות נח ומפנק, גם לאוהבי הבישולים, אבל מה שהוא כן צריך להיות זה יעיל, מתוכנן כהלכה, קל לניקוי ובמראהו אסתטי ומעורר תאבון.
 
הדרך המהירה והטובה ביותר להגיע לתוצאה כזו היא באמצעות תכנון מוקדם וחכם. מעצבי פנים יוכלו לסייע, אך עם קצת השקעה ותושייה, אפשרי בהחלט גם לעשות את זה באופן עצמאי.
 

תכנון מטבח קטן
 

במיוחד כשמדובר על מטבחים אשר ממוקמים על שיטחו של חלל קטן יחסית, לתכנון של המטבח יש חשיבות מכרעת שתוכל לעשות את ההבדל בין מטבח לא נוח, לבין מטבח יעיל, נגיש וכן, אפילו מפנק. במטבחים קטנים יש שני אלמנטים מרכזיים שאחראים יחד על התוצאה הסופית:

מודולריות

הברירה הטובה ביותר להתמודדות עם מגבלות מקום היא באמצעות מודלוריות המאפשרת שימושים רבים ושונים של אותה יחידה משנה צורה, תוך חסכון מקסימלי של מקום. ישנם פתרונות מדף מודולריים המיוצרים בייצור המוני ומהווים פתרון נח למדי, ובנוסף, אם רוצים לעצב ולתכנן מערכת מותאמת אישית ניתן לעשות זאת בעזרתו של מעצב, נגר או חברה מקצועית שתוכל להתאים פתרונות קצה יעודיים, מה שיאפשר לחסוך יותר מקום ויפנה מרחב גדול יותר של עבודה. לעיתים, עזרתו של בעל מקצוע יכולה דווקא להיות הפתרון הזול יותר וכמובן הקל יותר. 

עיצוב מודולרי למטבח


נראות


פונקציונליות ונוחות זה חשוב מאד, אבל מרכיב נוסף שעובד מצין בעיצוב מטבח קטן הוא הנראות. מטבח הוא חדר שצריך להראות טוב ולהיות מעוצב באופן שהמראה הטוב שלו יישאר לאורך זמן, במיוחד אם הוא מטבח פעיל. על אחת כמה וכמה אם מדובר על המטבח המודרני שפונה אל חלל האירוח, למשל מטבח שממוקם בתוך הסלון. לצידה של ההתבלות הטבעית, מטבח בפרט הוא מרחב שנוטה להתלכלך מהר, לכלוך עיקש שמצטבר ומהווה את אחד הגורמים המהותיים בשחיקה ופגיעה בנראותו. קרמיקה למטבח היא פתרון כפול שמעניק מראה משגע עם גיוון אינסופי, לצד שליטה ואפשרויות למשחק בסגנונות העיצוב ללא מאמץ, בו בזמן היא מספקת גם פתרון מעשי חשוב לא פחות והוא שמירה על מרחב נקי וקל לתחזוקה. קרמיקה למטבח, הן כחיפוי לרצפה והן כחיפוי קירות שעושה את כל המטבח, היא על-זמנית ובשונה מאופנות חולפות ומתיישנות, נשארת תמיד רלוונטית וקלה מאד לחידוש.

עיצוב קרמיקה למטבח קטן
 
לסיכום, כדי להפיק את המיטב ממטבח קטן השקיעו בחיפויו בקרמיקה למטבח ותכננו פתרונות אחסון מודולריים מה שיפנה מרחב ויוכל לשמש גם לשימושים נוספים, כמו ישיבה, הגשה, אכילה וכיו"ב.
היוועצות עם בעלי מקצוע ובחירה נבונה של חומרי הגלם תוכל לייצר תוצאה מדויקת ומרשימה ועם שליטה על התקציב.


דוגמאות לחיפויי קרמיקה המתאימים למטבח:

חיפוי קירות מצויר מסדרת Old Jaffa
ריצוף גרניט פורצלן מסדרת Portland
חיפוי קרמיקה מסדרת Terrazzo
קרמיקה לחיפוי קירות מסדרת Drops

חיפוי קירות מסדרת Wall
חיפוי קירות מסדרת Wash


כתבות נוספות בנושא:

עיצוב קרמיקה למטבח
קרמיקה לחיפוי קירות
שיפוץ מטבח בצורה הנכונה
מגמות העיצוב לשנת 2016

סוגי אריחים למטבח