השלבים הראשונים לפני ריצוף

לכל המאמרים

הקרמיקה היא פריט עיצובי חשוב שקשה להתעלם ממנו. בבתים רבים נעשה שימוש מקיף בקרמיקה לריצוף פנים הבית, לחיפוי קירות וריצוף חוץ בסביבת הבית. השימוש בקרמיקה הוא לא רק בחדר האמבטיה, השירותים והמטבח, אלא גם בחדרים נוספים. בזכות המבחר הגדול שרק הולך ומתרחב, בחירת אריחים ומרצפות לבית אינה פשוטה. אם בעבר ביקור בחנות הסתכם בבדיקת מספר מצומצם של דגמים,  הרי שהיום הביקור כולל תצוגה של מאות אריחים בצבעים וסגנונות שונים ובכל מקרה מומלץ להתמקד בסגנון עיצובי אחד של אריחים.


כללי עשה ואל תעשה

 
הדבר החשוב ביותר הוא לא להתפשר על איכות ולבחור אריחים עמידים לאורך שנים. לא מומלץ לרכוש אריחים שאינם עמידים בפני מכות שכן החלפת אריח קרמיקה שבור עלולה להיות יקרה מאוד. אריחים מסוג גרניט פורצלן משלבים היטב בין חוזק ואסתטיקה ובשימוש בבתים רבים לטובת ריצוף וחיפוי קירות. העיצוב המרהיב של הגרניט מאפשר להכניס כל צבע ולשלב בין גוונים. את המרצפות יש לרכוש מחברה גדולה ובעלת שם, כך תוכלו להיות רגועים שלמוצרים שרכשתם יש אחריות ושירות.


לא לבחור קרמיקה בקניית דחף

 
כשמגיעים לבחור אריחי קרמיקה למטבח, חשוב שהבחירה תיעשה תוך הפעלת שיקול דעת והתאמה לצרכים ולא בקניית דחף. כאשר מדובר בעיצוב פנים הבית, רבים נוטים לבחור קרמיקה על פי הערך העיצובי שלה. יותר חשוב שהמרצפות יעמדו בדרישות הבסיסיות לשימוש הנדרש. אריח, מעוצב ויפה ככל שיהיה, צריך להיות עמיד בפני מכות, שריטות, כמו גם בפני מים ולחות. אריח שבור או סדוק ישפיע ישירות על האסתטיקה של הבית.


חשיבות ההתאמה לחלל הבית

 
כולנו מכירים את חשיבות ההתאמה בין כלל האלמנטים המרכיבים את הבית. נכון שרצוי שהאריחים של חדר האמבטיה יתאימו לצבע ולמרקם של הכלים הסניטריים הקיימים, אך עם זאת חשוב שההתאמה לא תהיה אבסולוטית, לא כדאי להתעקש לבחור דוגמה זהה גם באריחים לחיפוי הקיר וגם לריצוף הרצפה. נסו להשתמש בצבעים משלימים או בגוונים סמוכים. בהמשך לאותו קו מחשבה, העניקו מראה ייחודי ושונה לכל חדר.


התייעצות עם מעצב פנים

 
במידה ואין לכם פנאי לטפל בנושא הקרמיקה בבית, או שאין לכם את הטעם העיצובי המתבקש, מומלץ לפנות לקבלן שיפוצים בעל ניסיון בעיצוב חדרי אמבטיה, מטבחים או שאר החדרים שברצונכם לחפות ולרצף. הפניה לאיש מקצוע עשויה לסייע לכם להגיע לשיפוץ אפקטיבי יותר ממה שביכולתכם לבצע בעצמכם. מעצבים בעלי ידע רחב בתחום מסוגלים להתאים לכם את העיצוב עליו חלמתם. יתרון נוסף בהתייעצות עם איש מקצוע הוא לוח הזמנים והפנייה לספקים. המעצבים מכירים את בעלי המקצוע המתאימים בכדי לבצע עבודת חיפוי וריצוף קרמיקה איכותית בזמן קצר. 


מאמרים נוספים:
קרמיקה למטבח
ריצוף דמוי פרקט
עיצוב גדול למטבח קטן
אריחים מצוירים למטבח ולאמבטיה
פרקט או קרמיקה