מגמות העיצוב לשנת 2016

לכל המאמרים
הקיץ בפתח וזה בדיוק הזמן להתכונן לקראת רענון הבית.
ומה מרענן יותר משינוי המראה שלו?
לעיצוב החלל הפנימי יש תפקיד חשוב בחוויה שהוא מעניק, שלא לומר תפקיד מרכזי, ולכן חשוב כל כך לעצב מחדש את הבית מעת לעת.
לא חייבים לעקור את הבית ולשנות אותו מן הקצה אל הקצה בכל פרויקט רענון שכזה, גם אם רוצים לקבל חווית שינוי מוחלטת. מספיק לטפל באלמנטים המרכזיים שהם אלה שנותנים את הטון כולו בכדי שהתחושה בבית תהיה מרעננת ושונה.
אלמנטים אלה הם הרצפה, מטבח, חדרי אמבטיה, צבע הקירות וכיוצא באלה.
כמו בכל ענף אחר, ובמיוחד בעולם העיצוב על כל ענפיו, לצד הקלאסיקה שנותרת קבועה באיכות וההדר שלה, ישנם גם טרנדים, אלה בעלי תוחלת חיים קצרה יותר, אך דינאמית, וככאלה והם לא אחת גם קמים לתחייה.

אז מה מצפה לנו בשנה הקרובה?


רצפת העץ, על סגנונותיה השונים היא אחת הקלאסיקות המרכזיות של עולם עיצוב הפנים, ולאור האפקט והתועלות שהיא מביאה איתה מבחינה עיצובית, השוק נפתח ומידת הנגישות שלה רק הולכת וגדלה. כך לדוגמה, מי שמסתייג מרצפת הפרקט מתוך חשש להגבלה בניקיון, כי זה עץ וכי יש חשש לרטיבות, וכי בעצם אי אפשר לשפוך דלי של מים עם סבון ולשפשף את פרקט העץ, יוכל ליהנות בחללים שלו מפתרון אלטרנטיבי- ריצוף דמוי פרקט, שמתאפיין במראה זהה לזה של רצפת העץ, עם כל היתרונות של ריצוף שיש או קרמיקה ברמה הגבוהה ביותר.

שילובים

השפה העיצובית שתשלוט השנה בחללים הפנימיים שלנו תהיה שפה משולבת- רטרו עם מודרני, כפרי עם אלמנטים חדים והייטקיסטיים וכיוצא באלה.
עבודה נכונה בבחירת האלמנטים והקומפוזיציה שלהם תוכל להבטיח שילוב מושלם של אלמנטים מעולמות מנוגדים, ובכך להעניק חוויה ייחודית ומופלאה.

קבוע מול דינאמי


תוצאה מרשימה מחייבת חשיבה, וכאן מומלץ בהחלט להסתייע במעצב פנים מקצועי, שיוכל לקבל את ההחלטות הטובות ביותר, תוך שהוא מצליח לראות את כל המשתנים ממרומי מקצועו וניסיונו. אם אתם בכל זאת מחליטים לעשות את התכנון לבד, קחו בחשבון את מידת הדינאמיות של האלמנטים השונים. כך למשל אלמנטים כמו חיפוי קירות או  קרמיקה לרצפה אמורים לשרת אותנו תקופות ארוכות, עשור ומעלה. מאחר ולא נחכה למעלה מעשור על מנת לרענן את הבית, וראוי מדי כמה שנים לאוורר את האווירה, אנחנו גם לא נחליף ריצוף ומטבח כל כמה שנים, כי אז ההוצאות תהיינה גבוהות מדי. לכן חשוב לבחור את האלמנטים הקבועים בבחירות שתהיינה אוניברסאליות, כך שגם אם נשנה את המראה הכללי, אותו מטבח ואותו ריצוף יתאימו גם ללוק החדש.
לעומת זאת, קומפוזיציה, צבע הקירות והצבעים בבית באופן כללי, פרטי ריהוט, חפצי נוי ואמצעי תאורה, אלה ועוד רבים נוספים הם אלמנטים דינאמיים ואיתם תוכלו לשחק ללא בעיה, מתי שרק יתחשק לכם. בכך להחליף את האווירה הכללית בבית, וזאת מבלי לחולל מהפכות ומבלי להיכנס להוצאות באופן קבוע.
 

כתבות קשורות:

איך לרצף את הבית?
ט
יפים לבחירת אריחים לבית
כ
ל סוגי הקרמיקה לבית