לרצף את כל הבית

לכל המאמרים

להיות קבלן או מעצב פנים מהווה יתרון משמעותי בכל הקשור לקבלת ההחלטות הנכונות בעת ריצוף הבית, אך לא כולנו בעלי מקצוע ולכן נדרש זמן רב בכדי לבחור את המרצפות הנכונות. המבחר העצום  מאפשר לבחור דוגמאות שונות ולהתאים לכל חדר בנפרד. במידה והתקציב בנמצא, מומלץ לפנות לבעל מקצוע כדי לחסוך זמן ולבצע את הבחירה האולטימטיבית לתוצאה המושלמת. במידה ואתם חובבי עיצוב וברשותכם זמן פנוי, תוכלו להביט במגזינים ולקבל השראה לקונספט עיצובי.


להתאים את אריחי הקרמיקה

 
כשבונים בית חדש, ניתן להניח כל סוג קרמיקה שרוצים בכל חדר מחדרי הבית, אבל חשוב להתאים את האריחים לקונספט העיצובי של הבית כולו. מומלץ שצבעי הרהיטים יתאימו לקרמיקה, אך ניתן גם לבחור את הסגנון והצבע של האריחים ורק לאחר מכן לבחור רהיטים בצבעים משלימים. אפילו את מוצרי חשמל  ניתן להשיג  היום בשלל צבעים שמתאימים לקרמיקה צבעונית בגוונים חדשניים.


בניית המרחב

 
הנחת אריחים ומרצפות בגדלים שונים משפיעה רבות על האסתטיקה של הבית. צריך להביא בחשבון מספר דברים: הדיירים שבבית, האקלים בכל חדר, גודל החדרים וגם סוג הריהוט הקיים. מעצבים רבים גורסים כי שימוש בגוונים כהים גורמים לשטחים להראות קטנים יותר, אך עם זאת אינטימיים יותר ואילו גוונים בהירים מעניקים תחושה של מרחב וגודל. ישנם שלושה גדלים נפוצים של אריחים. המוכרים ביותר בגדלים של ריבוע 25 סנטימטר ו- 30 סנטימטר. ישנם אריחים גדולים יותר כמו ריבועי 60 סנטימטר, המתאימים לאולמות אך גם לשטחי סלון גדולים. כאשר נחשפים למגוון הענק הזמין, לא תמיד קל לבחור ולכן מומלץ לפנות ליועץ מקצועי.


הקשר בין ריצוף וגודל החדר

 
בחדרים הגדולים  מומלץ לרצף באריחים גדולים. עם זאת ניתן ליצור עניין עיצובי בחדר עם אריחים לא ריבועיים אלא מלבניים בגדלים של 11X45 או 7.5X45. בחדרי אמבטיה כדאי לשבץ אבנים קטנות לקישוט. גודל האריחים יעמוד ביחס ישיר לגודל החדר, אם כי ניתן לפתור את ההתלבטות במידה ומניחים פרקט שיוצר משטח אחיד וחלק.


צבעים אופייניים לקרמיקה

 
גרניט פורצלן, טרסו, אבן גיר וצפחה הם כמה מהאבנים הנפוצות כשמדובר בריצוף חוץ ופנים. את הקרמיקה מכינים גם לפי דרישת לקוח, אם כי ישנם דגמים רבים שניתן להזמין ממלאי קיים. הגוונים הטבעיים של הקרמיקה הם גווני חול ואדמה וניתן להוסיף כל גוון וגם לשבץ אבנים קטנות. ישנם אריחים מחוספסים וגסים יותר המתאימים לריצוף מחוץ לבית, כמו בחצר למשל.


מאמרים נוספים:
מידע על גרניט פורצלן
הדבקת אריחי קרמיקה לבד

המדריך לבחירת ריצוף גרניט פורצלן לבית
טיפים לבחירת אריחים לבית
בחירת ריצוף דמוי פרקט