טיפים לבחירת אריחים לבית

לכל המאמרים

תהליך הבחירה של קרמיקה לבית אינו פשוט. כיום יש מבחר ענק של עיצובים וסוגי חומרים שונים. לכל אחד מדיירי הבית יש דרישות שונות וטעם אחר בנוגע לעיצוב הבית ולכן עליו להיות לשביעות רצון כולם. על מנת לבחור נכון את הקרמיקות והמרצפות לחדרי הבית השונים, מומלץ להקדים ולדעת מידע רלוונטי. להלן נקודות חשובות בבחירה של קרמיקה למטבח או לחדר המקלחת


קרמיקה

 
אריחי קרמיקה מזוגגים היו במשך שנים המרצפות הנפוצות ביותר לשימוש בישראל. האריח נוח מאוד לתחזוקה אך נשחק בקלות בפני מכות. לכן בשנים האחרונות ניתן לראות שימוש באריחים קרמיים איכותיים יותר, כגון גרניט פורצלן שהנו אריח קרמיקה מזוגג שעמיד בפני נוזלים ולכן לא נותרים עליו כתמים. יתרון נוסף של קרמיקה מסוג זה הוא המגוון של הדגמים והעיצובים. ניתן ליצור אריחים בכול הצבעים וכן לשלב בין גוונים שונים.

 
פרקטים


אופנת הריצוף השכיחה בשנים האחרונות היא ריצוף באמצעות קרמיקה דמוי פרקט במקום באריחים. למרות שהישראלי הממוצע אוהב לשטוף את הרצפה עם הרבה מים, רבים בארץ בוחרים לרצף בפרקט בזכות תחושת החמימות שהוא מעניק לחדרים קטנים כמו חדרי שינה, חדרי ילדים וחדרי עבודה. כיום ישנם תחליפים סינטטיים- 'פרקט למינציה', שדומים מאוד באיכותם לפרקטים הטבעיים, הם נראים כמעט אותו הדבר אבל יש להם מספר יתרונות על פני המקור ועל פני הקרמיקה. היתרון הראשון הוא העמידות הגבוהה יותר בפני שריטות. בנוסף  פרקט למינציה הוא דק יותר וניתן להדביק אותו על רצפת הבית בקלות ובזמן קצר יחסית.


אבן גיר ושיש


שיש הוא חומר חזק ועמיד מאוד, אך עם זאת נוטה לספוג נוזלים בקלות רבה יותר. לעיתים נוטים לבלבל בין שיש לבין אבן גיר וחשוב לשים לב שבשיש אין את הסדקים שנמצאים לעיתים באבן גיר. האבן מאופיינת בצבע בהיר וטבעי כמו אפור, צהוב וקרם. ניתן למצוא את האבן בגימור מט או מבריק ובעיצובים שונים. את השיש ניתן להשיג בטווח רחב יותר של צבעים.


צפחה


הפופולאריות של הצפחה גדלה מאוד בשנים האחרונות. האבן חזקה מאוד והיתרון שלה הוא בכך שאינה סופגת נוזלים. המשטח שלה מחוספס ומסיבה זו היא אינה מתאימה לשימוש בתוך הבית,( רק לחיפוי דקורטיבי של עמודים), אלא לשימוש בחצר או בלובי בניין. כדאי להשתמש בצפחה במידה ומעוניינים ליצור מראה עתיק או כפרי שאינו מתאפשר באריחי קרמיקה כמו גרניט פורצלן. הצפחה אידאלית לריצוף חוץ או במקומות רטובים ולחים.


טיפים לבחירה נכונה של אריחי קרמיקה


בבתים עם ילדים או בעלי חיים לא מומלץ לרצף בקרמיקה לבנה. כל לכלוך יבלוט מיד על הרקע הלבן של הרצפה. פרקט טבעי גם הוא אינו מומלץ כיוון שהחומר רגיש למכות ושריטות כמו צעצועים שנופלים או מכות מקפיצות בעלי החיים. אריחי חיפוי חזקים פחות מאריחי קרמיקה. 


יכול לעניין אתכם גם:
לרצף נכון את כל הבית
קולקציית גרניט פורצלן
ריצוף דמוי פרקט
חיפוי קרמיקה לקירות
ברזים לאמבטיה