חיפוי קיר למטבח מודרני

לכל המאמרים
העיצוב המודרני יכול לעשות נפלאות למטבחים קטנים וגדולים כאחד ובעיקר, להעניק תחושת "ספייס", ניקיון ואף חדשנות לכל אזור בבית בו הוא משולב. אז אם תמיד רציתם מטבח כזה, בואו ללמוד כיצד ניתן להשיג אותו עם מינימום מאמץ!
 

אז מה זה בכלל עיצוב מודרני? 

עיצוב מודרני הוא טרנד עיצובי שהתחיל עוד אי שם בתחילת המאה ה-20 (ויש שיגידו עוד מהמאה ה-19). הרעיון העומד מאחורי העיצוב הוא פשוט – העדפת הפונקציונאליות על פני האסתטיקה המופשטת ובמילים אחרות, עיצוב המעדיף את הניצול היעיל של החלל מאשר את השימוש בגימורים וקישוטים למיניהם (כמו שנהוג למשל בסגנון העיצוב הכפרי).
אז מה זה אומר מבחינה עיצובית? בסגנון המודרני נמצא יותר קווים ישרים וצורות גיאומטריות, צבעים חלקים וריהוט מינימליסטי (לא בהכרח כמות קטנה של רהיטים בחלל). העיצוב המודרני נחשב למתאים במיוחד לדירות קטנות ולחללים קטנים בפרט, הודות ליכולת שלו להגדיל ויזואלית את החלל ולהעניק תחושה של "סדר" וחדשנות.

חיפויים למטבח מודרני 

איך מעצבים קיר למטבח מודרני?

החדשות הטובות מאוד הן שניתן לעצב מטבח מודרני בקלות יחסית, תוך שימוש מושכל באלמנטים בחלל. צבע ארונות המטבח יהיה בד"כ בגווני לבן או אפור, צורת הארונות והרהיטים בחלל יהיו ישרים ומרובעים להפליא וכן, האבזור במטבח יהיה גם הוא חדשני ומודרני, ובד"כ בגווני כסף. בכל אופן, במטבח המודרני לא יהיו דקורציות רבות, כגון מתלים, תמונות וכד'. אם אתם בעניין של תמונות אגב, עדיף לבחור תמונה ניטרלית אחת וגדולה במרכז המטבח או שניתן לבחור האפשרות הקלה יותר לעיצוב הקיר לטווח הארוך – חיפוי קיר.

חיפוי קיר למטבח מודרני

חיפוי קיר למטבח מודרני: איך עושים את זה נכון? 

חיפויים למטבח מודרני צריכים להיות בגוונים הנכונים ובעיצובים ניטרליים ונקיים. לכן, נמצא שימוש רב באריחים דמויי בטון מוחלק, אריחי קרמיקה וכד'. במטבח המודרני נמצא פחות שימוש במוטיבים מן החי, כמו פרקטים למיניהם ונעדיף שימוש במוטיבים דוממים כמו אבן או שיש. למי שמעדיף מראה מסוגנן יותר, אפר לבחור באריחים עם דוגמאות נקיות שחוזרות על עצמן כגון סדרת אריחי קרמיקה Dejavu שעושים שימוש עדין בעיצובים. שימוש כזה מחד, מעניק תוספת אסתטית, ומאידך, מאפשר שמירה על המראה הנקי. בכל אופן, מומלץ להימנע משימוש בצבעים רבים מדי וצבעוניים וכאמור, עדיף להיצמד לגווני הלבן, האפור או החום הבהיר.
 
 

כתבות נוספות:

קרמיקה למטבח הכפרי
עיצוב גדול למטבח קטן
סדרת קרמיקה WALL
ריצוף דמוי פרקט