המדריך לחיפויים - דברים שחייבים לדעת לפני שמשפצים

לכל המאמרים
עולם החיפויים הפך בשנים האחרונות לרווי ועשיר בבחירות מדהימות. מי שהתנסה יודע - שפע של צבעים, צורות, גדלים, גוונים, סוגי חומרים, מרקמים ועוד ועוד. המבחר העשיר הוא לא רק כל מה שנוגע לאריחים בלבד, שכן בנוסף ישנו גם אלמנט הגודל, סוג העבודה וכמובן נושא העלויות. לרוב, גם אם לא עושים דבר מלבד החלפת חיפויים בבית, זה כשלעצמו הוא פרויקט, על כל מה שמשתמע מכך.
על מנת ליעל לכם את הפרויקט הזה ריכזנו את כל מה שחשוב לדעת על חיפויים ועבודה.

על האריחים


את סך כל החיפויים בבית אפשר לחלק לכמה קטגוריות - חיפוי רצפה (ריצוף), חיפוי קירות הכולל חיפוי למטבח (חיפוי קירות ומשטח עבודה), חיפוי אמבטיות וחיפוי חוץ. לא כל השטחים צריכים להיות עם אותם החיפויים, אבל חשוב שהם ידברו אחד עם השני לפחות ברמת המראה (סגנון, מרקם וצבע). כמובן שאם אתם בוחרים לא לשמור על האחדות, כל השאלות הבאות יתייחסו לכל איזור שעבורו תבחרו אריחים.

המדריך לחיפויים - ריצוף וחיפוי קיר

אבן טבעית או קרמיקה? 


לאבן הטבעית יש מראה מרשים, ובעיקר ידיעה מנחמת שבבית יש לנו משהו טוב, אבל המשהו טוב הזה עולה לא מעט, הן בהתקנה והן בתחזוקה, אבן טבעית היא חומר סופג, מה שאומר שכל דבר שנשפך יש לנקות מיד, אחרת עלולים להיות כתמים. היתרון הוא שניתן ללטש את האבן ומדי כמה שנים להעניק לה מראה כמעט חדש לחלוטין. קרמיקה באופן כללי, ובפרט ריצוף גרניט פורצלן מתאפיין בקשיחות גבוהה ועמידה גבוהה בפני שחיקה. מידת הספיגה היא נמוכה, כך שסכנת הכתמים הרבה פחות מאיימת והעלות שלה הרבה יותר ידידותית למשתמש.

מה הגודל של המשטח?


לעיצוב וגודל המרצפות חשוב להתייחס כבר בשלב הראשוני. מאחר ומדובר על שטח הפנים הגדול ביותר של הבית, כשהרצפה היא למעשה פאה שחולשת על כולו- היא הולכת לתת את הטון המרכזי לעיצוב הבית, וכדאי שתחליטו כבר מההתחלה אם הטון הזה יהיה תומך או דומיננטי. בתוך מגוון העיצובים תוכלו ליהנות ממבחר של גדלים שונים לאריח עצמו, כך גם מגוון צבעים ועיצובים, לרבות אריחים מצוירים בסגנונות שונים.
בשלב הזה הגדירו את התקציב שעומד לרשותכם. בתוך התקציב הזה צריכה להיכנס עלות האריחים (עם עודפים) ועלות העבודה.

גודל משטח ריצוף וחיפוי קירות

עבודת החיפוי והריצוף


בתוך העבודה ישנם שני אלמנטים שיש להתייחס אליהם - סוג העבודה והמבצע. חשוב לדעת שלמבצע יש השפעה ניכרת על התוצאה הסופית, וריבוי המוקדים הבעייתיים שעלולים להביא לתוצאה סופית לא רצויה דורש מבעל המקצוע מיומנות מרבית. את סוג העבודה ניתן בגדול לחלק לשני אופנים, כאשר האחד הוא התקנה של האריחים החדשים על בטון חשוף, כאשר לצורך כך יש לעקור את הריצוף הקיים, מה שגם מייקר את העבודה. האלטרנטיבה היא להדביק את האריחים החדשים על הרצפה הקיימת, מה שיגביה מעט את הרצפה, אבל יחסוך לא רק בעלויות, אלא גם בכמות הבלאגן בבית.
טווח המחירים וריבוי הספקים מציג מנעד מחירים מכובד למדי, מה שאומר שלמי שרוצה לחסוך, יש לא מעט אפשרויות לעשות כן.
 עם זאת, חשוב לזכור שלחיפויים יש נוכחות משמעותית והם אינם תוסף שמחליפים בתדירות גבוהה, ועל כן לא כדאי להתפשר לא על איכות המוצר ולא על איכות העבודה.
תתחדשו!

עשוי לעניין אותך גם:


חיפוי קירות מטבח ואמבטיה

המדריך לבחירת ריצוף לבית
השלבים הראשונים לפני ריצוף
בחירת ריצוף דמוי פרקט
סוגי אריחים למטבח