הדבקת קרמיקה על קרמיקה קיימת – שלבי עבודה, מחירים ועלויות

לכל המאמרים
במאמר הבא תדעו את כל מה שצריך אודות הדבקה של קרמיקה על קרמיקה קיימת.
 

באילו מקרים ניתן להדביק קרמיקה על קרמיקה?

לאלו מכם ששואלים את עצמם האם אפשר להדביק קרמיקה על קרמיקה? אז התשובה היא כן. הדבקה של קרמיקה על קרמיקה קיימת, היא דרך נפלאה לשנות את העיצוב בחדר, לרענן אותו או ליהנות משיפוץ בעלות מינימלית. בעוד שבעבר, ריצוף הבית נחשב לפעולה שגרמה ללא מעט לכלוך, כיום קיימים פתרונות המאפשרים להדביק ריצוף קרמיקה חדש על קרמיקה קיימת באופן מהיר ומבלי שנדרש לפעולות ניקיון רבות אחר כך. לפניכם כל מה שצריך לדעת בנושא.
 

הדבקת קרמיקה על קרמיקה קיימת – איך עושים את זה?

הדבקת קרמיקה על קרמיקה היא תהליך פשוט יחסית. עם זאת, מדובר בתהליך שצריך להתבצע בצורה מדויקת ונכונה. לרוב, הדבקת קרמיקה על קרמיקה תתבצע באופן הבא:
  • בדיקה של המרצפות הקיימות – תחילה, תתבצע בדיקה של הקרמיקה הקיימת. בשלב זה, איש המקצוע יוודא כי המרצפות אינן שבורות או זזות, וכי הן נמצאות בקו ישר עם יתר הריצוף. במידה ונמצאה בעיה בשלב זה, יש לתקן אותה – לרוב באמצעות תערובת ייחודית של דבק או חומר מילוי.
  • ביצוע ניקיון – לאחר בדיקת המרצפות וביצוע תיקונים במידת הצורך, יבצע איש המקצוע ניקיון יסודי הכולל שטיפה של המרצפות והמתנה עד לייבושן המלא.
  • ביצוע ההדבקה עצמה – ההדבקה תתבצע תוך התאמת הדבק המתאים לסוג המרצפות והגודל שלהן. הדבק יימרח בשכבה דקה, ולאחר מכן הקרמיקה החדשה תוצמד לקרמיקה הישנה. לרוב, בשלב זה יעשה איש המקצוע שימוש בכלים שונים, לרבות פטיש גומי, על מנת לוודא את איכות ההדבקה.
אם תרצו לבצע הדבקה של קרמיקה על ריצוף קיים בשיטת עשה זאת בעצמך, אנו ממליצים שתעקבו במדריך הבא, אחר השלבים השונים להדבקת אריחי קרמיקה.
 

מחירים ועלויות של הדבקת קרמיקה

המחירים של הדבקת קרמיקה על קרמיקה קיימת תלויים ממספר משתנים וגורמים.
כשמדברים על הדבקת קרמיקה על קרמיקה קיימת, מחיר האריח תלוי בעיקר מגודל האריח, מידת המורכבות של התקנה, גודל השטח אותו יש לרצף ועוד. עם זאת, טווח המחירים הממוצע לרוב ינוע בין 130-180 שקלים למ"ר.
 
לחצו לקריאה נוספת על מחירים ועלויות התקנה של ריצוף דמוי פרקט
 

מה הדרך הטובה ביותר להדבקת קרמיקה על קרמיקה ישנה?

חשוב להבין כי לרוב, קרמיקה ישנה תתאפיין בבעיות כמו שברים, קיבוע לא טוב למקום או תזוזה אשר גורמת לריצוף להיות "עקום" ולא אחיד. הדרך הטובה ביותר להדביק קרמיקה על קרמיקה ישנה, בין אם מדובר בריצוף מגרניט פורצלן מבריק, מט או לפטו, או בקרמיקה למטבח, לאמבטיה וכדומה, היא לבצע תיקון מינימלי של הקרמיקה הישנה תחילה באמצעות שימוש בדבק ובחומרי מילוי, ורק לאחר מכן להדביק עליה את אריחי הקרמיקה החדשים.
 

מהו הציוד הנדרש להדבקה של קרמיקה על ריצוף קיים?

לצורך הדבקה של קרמיקה חדשה על קרמיקה ישנה, לרוב, ייעשה שימוש יחסית מינימלי בציוד הכולל מרצפות חדשות, חומר מילוי (לשימוש במידת הצורך), דבק ייעודי להדבקת הקרמיקה ופטיש גומי.


דוגמאות לעבודות הדבקה של קרמיקה


הדבקת קרמיקה על קרמיקה קיימת במטבח

הדבקה של קרמיקה על ריצוף קיים

הדבקה של קרמיקה על קרמיקה ישנה בפינת ישיבה