קרמיקה לבניה ירוקה

לכל המאמרים
 
בתקופה האחרונה ישנה מודעות מתעצמת לכל תחום הבניה הירוקה, כאשר יותר ויותר חברות, אדריכלים ולקוחות פרטיים מבקשים לבחון שימוש באלמנטים ירוקים בתהליך הייצור והבניה. 
 
כחלק מהמגמה הזאת, כמו גם הרצון של חברת סטודיו קרמיקה להוות חלק חשוב בתהליך השמירה והדאגה לאיכות הסביבה, מצאנו את עצמנו מחפשים מוצרים שיתנו את המענה, לא רק לשמירה על איכות הסביבה, אלא שגם ייצורם מחויב לתהליך של שימוש במינימום משאבים. 
 
 ההצלחה הגדולה בתחום הייצור הירוק היא מוצר חדש וייחודי של חברת גרניטי פיאנדרה:
"Active clean air & antibacterial ceramic" –  זהו מוצר שמיובא לישראל באופן בלעדי ע"י חברת סטודיו קרמיקה, וייחודו ביכולת שלו להפחית באופן משמעותי את החשיפה לזיהומים ולהעלים כמעט לגמרי את החיידקים והבקטריות המזיקים מעל פני השטח שלו. 
 
האריח פועל בשיטת photocatalysis –אשר גורמת לשחרור חמצן בכל פעם שבא איתו מגע גל של אור (שמש או מלאכותי), חמצן זה מטהר את האוויר ומחסל חלק ניכר מהבקטריות והזיהומים שנמצאים מעל פני שטח האריח.
 

פיתוח מיוחד
מדובר בפיתוח יוצא דופן, אשר מעבר להיותו ידידותי לסביבה מעצם ייצורו ע"י למעלה מ 40% של חומרים ממוחזרים, הוא גם משמש באמצעות אור ככלי לטיהור הסביבה מגורמים מזהמים, ממש כפי שהעצים עושים לכדור הארץ. 

לדוגמא - 
1000 מ"ר של קרמיקה מסוג אקטיב שמוקרן עליה אור שמש זהה לפעולתם של 20 עצים מבחינת יכולת הפחתת החנקן באוויר. 
 
25 מ"ר של ריצוף מסוג אקטיב, המואר בצורה יעילה, יכול לחסל כמעט לגמרי את הבקטריות שמתפתחות על הריצוף ובעל יכולת של הפחתת זיהום אוויר בחדר באותו אופן שעץ ממוצע היה עושה. 
 
אריחים אלה יעילים באופן מובהק לשימוש בבתי חולים, מרפאות, וגם לכל מי שבניה ירוקה ושמירת הסביבה חשובה לו.