אריחים מצוירים למטבח ולאמבטיה

לכל המאמרים
מאז גילה האדם את החומר הקרמי, מספר רב של שימושים ניתן לחומר מופלא זה אבל אין ספק שכיום, השימוש הרווח ביותר הוא בחדרי אמבטיה ומטבחים. ולא, לא מדובר רק בצד הפרקטי של החומר, אלא גם בורסטיליות שלו, ביכולת שלו לשוות למטבח, לאמבטיה ולכל חלל למעשה, מראה אחר ושונה, הקובע את הטון העיצובי של אותו חלל. אחד העיצובים המעניינים שאנו רואים יותר ויותר בבתים בישראל ובעולם הם אריחים מצוירים למטבח ולאמבטיה.  
 
ממודרני עד קלאסי, משחור-לבן ועד צבעים עזים – סגנונות העיצוב של אריחי הקרמיקה הם רבים מספור. ובכל זאת, ישנם כמה טרנדים "חמים" בנושא אז בואו לבחור מה הכי מתאים לכם וקדימה!
 

העיצוב הנוסטלגי -  Playground
 

סטודיו קרמיקה מביא לנו סגנון שיזכיר לכולנו קצת מהילדות, בשילוב של עיצוב חדש ברמה גבוהה. הסגנון מושפע בעיקר מתרבות הקרמיקה הספרדית ומשלב אלמנטים של מספר צבעים לצד דוגמאות מרהיבות שונות. סגנון זה מזכיר סגנונות צבעוניים אחרים שהיו קיימים בישראל עשורים אחורה, ולכן ניתן אפילו לומר שהוא מעניק לבית ניחוח וינטג' אמיתי. 

טיפ: הכיף הגדול באריחים צבעוניים מהסוג הזה, הוא מגוון האפשרויות. לפני שאתם מחליטים, נסו קודם ליצור שילובים מיוחדים מעיצובים שונים ולשחק עם הצבעים עד לקבלת האישיות שלכם.

אריחים צבעוניים קולקציית Playground
מתוך קולקציית Playground


העיצוב המודרני 
 

הגישה ה"מודרנית" (יש שיקראו לסגנון זה "היי-טקי") של עיצוב הבית מסתמכת על גווני אפור יחד עם דוגמאות חדות ואלגנטיות. עיצוב זה יעניק מראה יוקרתי לכל חדר בבית. הקווים בעיצוב זה חדים וברורים, לרוב בדוגמא גאומטרית כלשהי, ואנחנו יכולים לראות עיצוב כזה גם בבתי מלון יוקרתיים, למשל. יש לקחת בחשבון שמדובר בעיצוב שלא יתאים לכל חלל (ובמיוחד לא לכל גודל חלל) ולכן כדאי לבחור בו בזהירות ובשיקול דעת. 

אריחים צבעוניים בעיצוב מודרני
מתוך קולקציית Contrast
 

העיצוב האורבני - TLV


עוד עיצוב, אשר הפך פופולרי במיוחד משום שהוא למעשה משלב כמה סגנונות יחדיו, הוא טרנד העיצוב האורבני. הוא שואב הן מהעיצוב הקלאסי והן מהמודרני, משלב דוגמאות ולא מפחד מצבע,  ומעניק לבית מראה קלאסי, נוסטלגי ותרבותי מחד, ומודרניות וקדמה מאידך.

אריחים מצוירים בעיצוב אורבני
מתוך קולקציית TLV
 

עיצוב ניגודי צבעים - Contrast

עוד טכניקת עיצוב מעניינת היא של עיטורים אוריינטלים בשני צבעים מנוגדים, כמו שחור ולבן. העיטורים המיוחדים בולטים על גבי הרקע הלבן ויוצרים רצועה מיוחדת שתופסת את העין באופן מיידי ומשדרת תחושה ייחודית אך עדיין עדינה, הרמונית ונעימה. 

אריחים מצוירים עיצוב Contrast
מתוך קולקציית Contrast
 
 
איזו קרמיקה הייתם בוחרים לבית שלכם?... 


עמודים רלוונטיים:

קולקציות אריחי קרמיקה מצוירים
חיפוי קירות מטבח ואמבטיה
ריצופי גרניט פורצלן
קרמיקה דמוי פרקט

כתבות נוספות:

קרמיקה למטבח
קרמיקה לאמבטיה
עיצוב גדול למטבח קטן
ריצוף איטלקי