הדבקת אריחי קרמיקה לבד

לכל המאמרים

אם יש לכם "ידיים טובות" ואתם במקרה רוצים לשדרג את הבית או חלק מהחדרים בו בקלות, תוכלו לבצע הדבקת אריחי קרמיקה בשיטת עשה זאת בעצמך על הקיר או הרצפה, ולהפוך את החלל לפתוח יותר, חדש יותר ובעל אווירה שונה מזו שהייתה בו, ובמחיר זול משמעותית ממחיר שיפוץ מלא.

איך מדביקים קרמיקה - טיפים


כדי שההדבקה של החיפויים תחזיק למשך שנים וכדי שתוכלו ליהנות מפרי עבודתכם ללא צורך בקריאה לאיש מקצוע לתיקונים לאחר מכן, חשוב מאוד להקפיד על כמה שלבים בדרך:
  1. וודאו שהקיר או הרצפה ישרים: משטח ישר הוא המפתח להדבקה איכותית של אריחי קרמיקה ובכלל, התקנה של כל סוגי האריחים. אם המשטח לא ישר, מומלץ לברר מדוע ואולי כדאי להיעזר באיש מקצוע לשם העבודה הזו.
  2. וודאו שאין נזילות או רטיבות באזור שבו אתם רוצים להדביק: מפתח נוסף להדבקת אריחי קרמיקה הוא משטח נקי, ישר כאמור ויבש. אם אחד התנאים הללו לא קיים, תצטרכו לטפל בבעיה לפני שאתם מכסים את הרצפה או הקיר בעוד שכבה ומקשים על פתרון בעיית הרטיבות.
  3. איך מדביקים אריח קרמיקה? בגדול, אתם זקוקים לשני דברים: אריחים שאתם אוהבים ודבק מתאים. מומלץ לשמור בצד גם חומר מילוי למקום הנותר בין האריחים, למקרה בו תצטרכו להשתמש בו למטרה אסתטית, או כדי לחזק את העבודה שלכם ולהגן על הריצוף טוב יותר.
הדבקת קרמיקה באמבטיה

אם אתם מעוניינים בהדבקת אריח קרמיקה על אריח שכבר קיים, תצטרכו לרכוש דבק מיוחד שנועד לכך (למשל Bg40), שכן דבק אחר פשוט לא ייעשה את העבודה נאמנה. בנוסף, יש לנקות את המשטח באופן יסודי, משאריות אבק, שמן ושאר לכלוכים דבוקים (בעיקר כשמדובר על הדבקת קרמיקה במטבח). את הדבק יש למרוח בכמה שכבות, 2-3 שכבות, ולהדביק כל פעם 3-4 אריחים (אם תדביקו יותר, תסתכנו בייבוש של הדבק ולכן, באיכות נמוכה יותר של ההדבקה עצמה).

הדבקת קרמיקה על ריצוף קיים


דגשים לאסתטיקה, בחירת אריחים מתאימים ועוד.
 

  • בייחוד כשאתם בוחרים ללכת על הדבקת קרמיקה על קרמיקה קיימת, חשוב לבחור רק באריחים דקים ונוחים לחיתוך. אם הם לא נוחים לחיתוך, דאגו לחיתוך מראש בצורת הפאנלים או פינות החדר.
  • מומלץ לרכוש יותר אריחים מאלו שאתם מעריכים שתצטרכו, בין 15%-20%
  • נסו לשלב בין כמה צבעים של אריחים במטבח או באמבטיה, כמו שילוב של כמה אריחים בגובה של חצי מטר מעל השיש או הכיור, או יצירת מעין שתי וערב של משבצות בחדר האמבט (אגב, אל תפחדו ללכת על אריחים יצירתיים יותר ומעוצבים). אם בחרתם ללכת על הדבקת אריח קרמיקה באמבטיה, דאגו למלא את הרווח שבין האריחים עם חומר מילוי מתאים ודוחה לחות.

הדבקת קרמיקה על קרמיקה קיימתאולי יעניין אותך גם: