עיצוב חדרי אמבטיה

לכל המאמרים

חדרי האמבטיות כבר מזמן לא משמשים אותנו לרחצה בלבד.

אחרי שבוע של שגרה עמוסה, נוכל לנצל את האמבטיה שלנו כמתקן מפנק של ממש. זה לא משנה אם יש לכם בבית חדר אמבטיה עם זכוכית מוזאיקהקרמיקה או פסיפס, חשוב שבנוסף לעיצוב חדר האמבטיה, שהם יהיו נקיים ככול הניתן.
 
מבחינת עיצוב חדרי אמבטיה, כדאי שחדר האמבטיה יהיה מינימליסטי וללא חפצים מיותרים שאינם שייכים אליו, בייחוד כאשר מדובר בעיצוב חדר אמבטיה קטן. אם יש בו אביזרים רבים כגון, מוצרי שיער, קרמים למיניהם וכדומה, מומלץ לרכוש ארונות אמבט לאחסון ובכך לשמור על מראה נקי מבחינה עיצובית.  לשדרוג חווית השימוש, מומלץ להצטייד בקצף אמבטיות ריחני ובכמה נרות, ובתוך דקות להכריז שסוף השבוע הגיע.
 
על מנת לקבל טבילה מושלמת עם מים נעימים לא רק מבחינת הטמפרטורה, כדאי למהול את האמבטיה בקצף שמכיל שמנים שמרגיעים את העור ומותירים אותו נעים למגע למשך זמן.
מומלץ לעצב את חדר האמבטיה בצורה שתשדר שלווה, אחרי הכול זה המקום היחיד בו ניתן למצוא שלווה ופרטיות. אמבטיות ההרגעה לא נועדו לנשים בלבד, גם הגברים יוכלו למצוא בהן מקור שלווה, לבד או בזוג. אף הילדים יוכלו ליהנות מהם, בתנאי כמובן שיהיו להם מספיק צעצועים מעניינים במהלך הטבילה הממושכת.
 

תכנון האמבטיה כחלק מתהליך העיצוב
 

כל תהליך של עיצוב חללים בבית ועיצוב חדרי אמבטיה בפרט מתחיל בתכנון מקדים, באדריכלות, בהקצאת שטח ובעיצוב של חדר האמבטיה לפי הגדרה של הצרכים שלנו. תכנון חדר האמבטיה, בשילוב נכון עם הכלים המתאימים (כיורים סניטריים, מקלחונים, ארונות לאמבטיה וכו') והאריחים המתאימים, יחד עם לקיחה בחשבון של גודל חלל חדר הרחצה, הם אלו שמובילים למראה השלם, המעוצב.
 
 

איזה עיצוב לחדר אמבטיה מומלץ בשבילי?
 

מכיוון שחווית הרחצה משרה אווירה נעימה על כל בני הבית, מומלץ ביותר שעיצוב חדר האמבטיה ואריחי הקרמיקה יהיו ניטרליים וללא נטייה לצבעוניות יתרה. כמו כן, קיימים מספר סגנונות לעיצוב חדרי אמבטיות: מעיצוב חדר רחצה בסגנון עתיק, קלאסי ועד לסגנונות עיצוביים כמו עיצוב יוקרתי,  הייטקיסטי ומודרני, עיצובים המשלבים מינימליזם. יש לקחת בחשבון, שאם חדר האמבטיה שלכם קטן, ניתן להציב על אחד מהקירות מראה גדולה (אם אפשר- אחת שתצפה קיר שלם) ועל ידי כך ליצור תחושה של חדר גדול מאד ומרווח.

נחלק את העיצובים ל- 3 קבוצות: עיצוב קלאסי, עיצוב מודרני וכפרי:


מה מאפיין כל סגנון עיצובי של חדרי אמבטיות?


מאפיינים של חדרי רחצה המעוצבים בסגנון קלאסי

הסגנון הקלאסי כאן ובגדול! חדרי אמבטיה המעוצבים בסגנון קלאסי מאופיינים לרוב במראה לבן, עם שילוב של אריחי חיפוי וכלים סניטריים המעניקים מראה קלאסי וסולידי. חדרי רחצה אלו מזכירים לרוב גם מראה וינטג'. מעצבים מובילים רבים ברחבי העולם מכתיבים את הטון העיצובי של חדרי הרחצה המעוצבים בסגנון קלאסי כעיצובים מינימליסטיים. מראות אלו משדרים פשטות ופאר בו בזמן.
 

תמונות נבחרות של אמבטיות מעוצבות בסגנון קלאסי

אמבטיה בעיצוב קלאסי בצבע אופוויט


אמבטיה בעיצוב קלאסי חום

אמבטיה מעוצבת קלאסית בגוון אפור כהה

חדר אמבטיה קלאסי

מאפיינים של חדרי רחצה המעוצבים בסגנון מודרני

כשמדברים על חדר רחצה המעוצב בסגנון מודרני, מדברים על חדר רחצה עם מראה נקי במיוחד עם קווים נקיים, אריחים חלקים בגוונים בהירים ולעיתים בשילוב עם גוונים מאד כהים. לרוב ייעשה שימוש באמבטיה עם דלת זכוכית וכלים סניטריים הכוללים ארונות לבנים או שחורים קטנים, וכיורים לבנים או שחורים. להשלמת המראה, מומלץ לאבזר את האמבטיה מגבות לבנות ושלל אביזרים ואלמנטים עיצוביים המשלבים זכוכית.  


תמונות נבחרות של אמבטיות מעוצבות בסגנון מודרני


חדר רחצה מודרני

אמבטיה בעיצוב מודרני

עיצוב אמבטיות מודרניות

אמבטיה בעיצוב מודרני מינימליסטי

מאפיינים של חדרי רחצה המעוצבים בסגנון כפרי

הקווים המנחים בעיצוב חדרי אמבטיה בסגנון כפרי, הם שימוש באריחים במראה של עץ, בכיור בצבעי חמרה עשוי חרס, ברזים מעוצבים בצבעי נחושת ואריחים מקרמיקה העשירים במגוון צבעים יחד: צבעים פרחוניים בגוונים של חום, כתום, וירוק.


תמונות נבחרות של אמבטיות מעוצבות בסגנון כפרי


חדר רחצה כפרי


אמבטיה בעיצוב כפרי

עיצוב חדר אמבטיה בסגנון כפרי

לאחר שעברנו על סגנונות העיצוב העיקריים של חדרי האמבטיה, ובהמשך למה שרשמנו בתכנון חדרי האמבטיות, חשוב לא לשכוח להתאים את עיצוב האמבטיה לעיצוב הכולל של הבית, מאחר ולכל בית יש סגנון משלו. ניתן גם לאתגר את תהליך העיצוב ולנסות ליצור ניגודים בין הסגנונות השונים מאחר ויש אלמנטים עיצוביים שונים שיכולים להשתלב יחדיו בצורה טובה ובהרמוניה.


איך לבחור את האביזרים המתאימים לפי עיצוב חדר האמבטיה?

 

כיום ניתן למצוא אין סוף של אביזרים משלימים לחדרי הרחצה. כאשר בוחרים את הכלים הסניטריים, אלו שחותמים את תהליך העיצוב של האמבטיה, מומלץ להתייעץ עם האנשים המתאימים אודות ההתאמה של האביזרים לסגנון העיצוב לצורך קבלת התוצאה הטובה ביותר. בחלק מהמקרים ניתן להוסיף ברזים מיוחדים בעלי גימורים שונים, ברזים בעלי גוון מוזהב, נחושתי או אחר. ניתן לשלב אביזרים מעוטרים בפרחים ועוד שלל דוגמאות ועיצובים, אגרטלים וכלים נוספים לאחסון מוצרי רחצה.

בחירה של סוג הארון לחדר האמבטיה הוא גם דבר שצריך לקחת בחשבון - האם נבצע התקנה של ארון אמבטיה תלוי או עומד?

לאלו מכם שאינם מסתפקים באמבטיות פשוטות, תמיד אפשר לשדרג כחלק מעיצוב של חדר האמבטיה, לאמבטיה מעוצבת המכילה ג'קוזי קטן וביתי ואף מומלץ להוסיף אביזרי אמבטיה חדישים.


מה בנוגע לעלות עיצוב חדר האמבטיה?

 

כשמתכננים את חדר האמבטיה, המחירים יכולים להשתנות משמעותית. אם תחליטו להשתמש באיש מקצוע או מעצב, מחיר עיצוב חדרי האמבטיות יכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים – זה כמובן תלוי בחומרי הגלם, האביזרים, שעות העבודה והמוניטין של המעצב, סוג העיצוב וכדומה. ניתן גם לעצב את חדר האמבטיה בשיטת "עשה זאת בעצמך" שיטה שיותר ויותר אנשים מאמצים בעשור האחרון. בדרך זו תוכלו להוזיל את העלויות של העיצוב משמעותית, כך שעיצוב מחדש של חדר רחצה יוכל לרדת למחיר כולל של עד 9,000 שקל (כולל חומרים ועבודה).
 

בחלק מהמקרים שימוש בחפצים קיימים וסידור שלהם מחדש בחלל החדר יכול לחולל פלאים. רחצה נעימה!

פרויקטים נוספים של עיצוב חדרי אמבטיות

 

פרויקט עיצוב חדר אמבטיה עם ריצוף גרניט פורצלן TimeLess
פרויקט עיצוב חדר אמבטיה עם ריצוף גרניט פורצלן TimeLess.


פרויקט עיצוב חדר אמבטיה באמצעות קולקצייית ריצוף גרניט פורצלן On Square
פרויקט עיצוב חדר אמבטיה באמצעות קולקצייית ריצוף גרניט פורצלן On Square.

חדר אמבטיה מעוצב בריצוף גרניט פורצלן Stone Box
חדר אמבטיה מעוצב בריצוף גרניט פורצלן Stone Box.

פרויקט חדר אמבטיה מעוצב באריחי גרניט פורצלן מסדרת CEMENTINE
פרויקט חדר אמבטיה מעוצב באריחי גרניט פורצלן מסדרת CEMENTINE, בדפוסים דקורטיביים ובעיצוב שחור לבן.

אמבטיה מעוצבת באריחים מקולקציית SELECT בגימור מט
אמבטיה מעוצבת באריחים מקולקציית SELECT בגימור מט. שילוב של סגנון ישן עם מודרניזציה עיצובית חדשה.

 

 

מידע נוסף שיכול לעניין אותך בנושא עיצוב חדרי אמבטיות:

קרמיקה לחדר האמבטיה
בחירת ברזים לבית,
טיפים לבחירת אריחי קרמיקה לבית