איזה ריצוף מומלץ לכל סוג בית?

לכל המאמרים
עיצוב בית בכל סגנון טומן בחובו מגוון עצום של משתנים, המתחיל מגודל החלל ומסתיים ממש בכרית הנוי האחרונה המונחת על הספה בסלון, וביניהם כולל גם בחירה נכונה ואחידה של ריצוף. אם אתם חושבים על עיצוב בית בסגנון כפרי או מודרני, ושאלתם את עצמכם: איזה ריצוף מומלץ לבית כזה? הגעתם בהחלט למקום הנכון. בשורות מטה נסביר מעט על כל עיצוב ובהמשך, על הריצוף שמתאים לו.


ריצוף מומלץ לבית בסגנון כפרי


עיצוב בסגנון כפרי הוא דרך נפלאה להפוך את הבית לחם, "ביתי" ומזמין, ובייחוד מומלץ במיוחד לכל מי שמעוניין להוסיף טאצ' אומנותי לבית בסגנון וינטג' אירופאי כזה, של פעם. המאפיינים העיקריים של הריצוף הזה הם שימוש בחומרים טבעיים גם באופן דקורטיבי (כמו הוספת סלסלות קש לאחסון, ריהוט מעץ עתיק בבית, וכן הלאה) בשילוב ריצוף קרמיקה לבית כפרי - שילוב של מאפיינים עיצוביים כמו פרזול, גימורים וכד', ובאופן כללי – שמירה על מראה נעים על ידי שימוש בקווים עגולים וצבעי פסטל ושאר צבעים חמים ועתיקים.

ריצוף כפרי מומלץ לבית
 
כשבוחרים ריצוף לבית כפרי צריך להתחשב במאפייני העיצוב שבחרתם, אולם עדיין לבחור ריצוף פרקטי מומלץ ככל הניתן, מבחינת ניקיון ומראה כאחד. הריצוף שתמיד הולך עם עיצוב כפרי הוא כמובן הפרקט, אולם פרקט כידוע הוא לא תמיד פרקטי או קל לשמירה, ולכן מומלץ לבחור בריצוף קרמיקה דמוי פרקט. אפשרות אחרת היא בחירת ריצוף מומלץ בסגנון עתיק עם גימור מט בגווני בז' או חום.


ריצוף מומלץ לבית בסגנון מודרני


ריצוף בסגנון מודרני הינו ריצוף שהוא פחות או יותר ההיפך מהעיצוב הכפרי: הוא מתאפיין בקווים ישרים, צבעים כהים יחסית או בהירים יחסית (וגם ניגודים בין צבעים), מאוד מאוד פונקציונאלי ומינימליסטי מבחינת האובייקטים בחלל. בעיצוב כזה, כל החלקים, הריהוט והאביזרים ישתלבו בצורה משולמת ואלגנטית, וכן העיצוב כולו יעניק אווירה של סדר וניקיון.

ריצוף מודרני לבית
 
איזה ריצוף מומלץ לבית המעוצב בסגנון מודרני? כאן יש לכם אפשרויות רבות וגימורים שונים לשחק איתם. אל תפחדו לרצף את הבית בגוונים כהים יחסית, או אפילו בהירים מאוד (כל עוד תשמרו על סוג ריצוף וגימור שהינו פרקטי לשימוש), בין אם מדובר בריצוף קרמיקה למטבח, אמבטיה או כל חדר אחר בבית. כמו כן, בחרו בצבע אשר יגדיל את החלל ויסייע לאפקט המתקבל בד"כ מעיצוב מודרני. מומלץ לא לבחור בריצוף מקושקש או צבעוני מאוד, אלא לבחור צבע ראשי וללכת איתו בצורה אחידה בבית.