אבנים לחיפוי קירות

לכל המאמרים
חיפוי קירות חיצוניים ופנימיים הפך בשנים האחרונות לטרנד פופולארי. לקוחות פרטיים בוחרים בדרך כלל בחיפוי מסיבות אסתטיות, ואילו אדריכלים מתייחסים גם לצד הפונקציונאלי ומעדיפים אבני חיפוי  כי הן מאפשרות יציבות לאורך שנים ובעלות עמידות גבוהה לשחיקה ולבלאי . ישנן אבני חיפוי מסוגים שונים ומחירן בדרך כלל אינו נמוך, אך עמידותן הגבוהה לאורך זמן ועלות התחזוקה הנמוכה הופכות את ההשקעה בבנייה ובתחזוקה למשתלמת.
סוגים שונים של אבני חיפוי מתאימים למטרות שונות, בהתאם להרכבן הכימי המשפיע על עמידותן. בין הסוגים השונים של אבני החיפוי ניתן למצוא אבני אלדורדו - שמיועדות לחיפוי קירות חיצוניים ופנימים, אבנים ירושלמיות - לחיפוי קירות חיצוניים, אבן כורכר, אבן צפחה ועוד.

אבנים לחיפוי קירות


מבחינה עיצובית, ניתן להשתמש באבני החיפוי בחדרי האמבטיה, למשל, אך אין חובה לצפות קיר שלם - אפשר גם להוסיף פס של אבנים צבועות בצבע שונה מהקיר, קרמיקה או לחילופין להשאיר אותן בצבע הטבעי. כך אנו משדרגים את חדר האמבטיה בקלות, במהירות וללא צורך לשפץ ולהחליף את כל תכולתו. כשבוחרים באבני חיפוי, כדאי בתחילה להחליט מה מידת העיצוב שנרצה בהן. קשה יותר לשנות את המראה והצבע של אבנים טבעיות, בעוד שאבנים שיוצרו מערבוב של חומרים שונים, יהיה קל יותר לעצב כרצוננו וליצור חיפוי מותאם אישית.

עשוי לעניין אותך גם:

קרמיקה לחיפוי קירות 
בריקים לחיפוי קירות
א
יך לבחור קבלן לעבודת חיפוי